czwartek, 28 marca, 2024
13,411FaniLubię
1,473ObserwującyObserwuj
19,800SubskrybującySubskrybuj

Leki na ADHD a śmiertelność pacjentów

Nowe wyniki badań opublikowane w czasopiśmie JAMA przedstawia dane dotyczące związku między leczeniem farmakologicznym ADHD a niższą śmiertelnością, zwłaszcza w przypadku zgonów nienaturalnych, takich jak przypadkowe zatrucia, samobójstwa i urazy.

Leki przeciwpadaczkowe w ciąży i ryzyko wad wrodzonych

Leki przeciwpadaczkowe stosowane są także u kobiet w ciąży. Jednak w związku z wyłączeniem z leczenia kwasu walproinowego, poszukiwane są nowe formy terapii. Nowe badanie ocenia bezpieczeństwo stosowania dwóch duoterapii obejmujących lamotryginę.

Ogromny wzrost przemocy wśród par LGBTQ

dynamika związków heteroseksualnych i LGBTQ jest różna. W związku z tym, że dotychczas stosowane programy terapeutyczne adresowane są głównie do par heteroseksualnych, istnieje ogromna potrzeba stworzenia dedykowanych programów dla par LGBTQ.

Leki na depresję w ciąży — analiza grupy kontrolnej: rodzeństwa

Nie znaleziono istotnych klinicznie różnic między rodzeństwem a płodem narażonym na leki na depresję w ciąży ich matki.

Popularne

Siedzący tryb życia – niewidzialne zagrożenie dla zdrowia

Badacze Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego ujawniają zaskakujące związki między siedzącym trybem życia a ryzykiem przedwczesnej śmierci. Odkrycia te podkreślają znaczenie aktywności fizycznej i korzystnych nawyków na nasze zdrowie.

Prokrastynacja podnosi poziom depresji, lęku i stresu

Prokrastynacja to nawykowe odkładanie na później obowiązków, które można wykonać od razu. Warto pracować nad tym problemem, ponieważ jego istnienie jest związane z wieloma konsekwencjami dla zdrowia, nie tylko psychicznego.

Leki w ciąży

Leki na ADHD zmniejszają ryzyko samobójstwa u osób z zaburzeniem borderline

W nowym badaniu obejmującym bardzo dużą grupę osób z zaburzeniem borderline wykazano, że leczenie farmakologiczne ADHD było jedyną interwencją obniżającą częstość samobójstw.

Schizofrenia a choroba afektywna dwubiegunowa. Co mają wspólnego?

Naukowcy odkryli w DNA regiony, które kodują białka zawiązane ze schizofrenią i chorobą afektywną dwubiegunową.

Psychodeliki jako antydepresanty w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej

Psylocybina, która naturalnie występuje w "magicznych grzybkach" ma szansę stać się nowa metodą leczenia w ChAD typu II.