wtorek, 28 marca, 2023
5,777FaniLubię
1,479ObserwującyObserwuj
3,910SubskrybującySubskrybuj

Terapia muzyką zmniejsza nasilenie depresji w ADHD

Jednym z główych efektów nieleczenia ADHD są zaburzenia depresyjne, które dość trudno poddają się leczeniu. W takiej sytuacji muzyka może przyjść z pomocą.

Czy w ciąży należy unikać antydepresantów?

W Polsce depresja okołoporodowa najczęściej nie jest leczona. Po pierwsze jej wykrywalność jest bardzo niska, po drugie świadomość efektów jej nieleczenia u lekarzy jest niewysoka. Nowe badanie dowodzi, że obawy dotyczące stosowania leków przeciwdepresyjnych w ciąży są przesadzone.

Mniejszości seksualne i ryzyko zaburzeń psychicznych

Pozostawanie w sytuacji podwyższonego stresu ma niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne osób LGB.

Depresja matek dzieci z autyzmem nie ma wpływu na zachowanie dziecka

Kobiety posiadające dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu często doświadczają nasilonego stresu, który może być czynnikiem przyczyniającym się do depresji. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim oceniało, czy depresja mamy ma wpływ na problemy z zachowaniem u dziecka z/bez ASD.

Popularne

Jak spowolnić starzenie? Zatrzymaj zegar biologiczny.

Naukowcy zauważyli, że 10 minut szybkiego marszu dziennie może spowodować spowolnienie starzenia się organizmu nawet o 20 lat.

Skala do oceny lęku związanego z COVID-19

Skala CAS pozwala zidentyfikować osoby, które w wyniku pandemii nie radzą sobie z lękiem

Leki w ciąży

Osoby z osobowością borderline gorzej wyczuwają ironię

Osoby z BPD bardzo często w dzieciństwie są zaniedbywane lub doświadczają przemocy, co niestety prowadzi do zaburzenia komunikacji społecznej i tworzeniu się bariery dotyczącej ufania innym.

Bezpieczeństwo leków psychotropowych w ciąży

Jakość badań nad bezpieczeństwem psychofarmakoterapii w ciąży jest niska z powodu wielu ograniczeń metodologicznych. Z jednej strony nieetyczne jest włączanie do badań kobiet w...

Zasady leczenia litem w okresie okołoporodowym

Złotym standardem leczenia w chorobie dwubiegunowej jest lit. Lek ten można także stosować w okresie okołoporodowym, choć pod kontrolą specjalisty psychiatrii perinatalnej.

Choroba dwubiegunowa i ciąża