sobota, 14 grudnia, 2024

Najnowsze wpisy
Nowości

„Jak mi się nie chce… iść do biura” –hybrydowy model pracy

Praca zdalna, stacjonarna, hybrydowa? Badania pokazują, że najbardziej optymalny (i dla pracownika, i pracodawcy) jest hybrydowy model pracy.

Nadrabianie zaległości snu w weekendy może obniżyć ryzyko chorób serca nawet o 20%

Odpowiednia ilość snu jest kluczowa dla zdrowia. Okazuje się, że nadrabianie snu, czyli odsypianie w weekendy, może prowadzić do obniżenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Wyeliminowanie czerwonego mięsa z diety przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego oraz poziomu cholesterolu 

Najnowsze badania wskazują, że osoby powyżej 40. roku życia powinny szczególnie dbać o swoją dietę. Należy zwłaszcza zwrócić na ilość czerwonego mięsa w diecie, które może zwiększać ryzyko rozwoju chorób serca.

Dlaczego tabletki na odchudzanie i głodzenie się mogą nie działać?

W przeciwieństwie do stosowania tabletek na odchudzanie, dieta i ćwiczenia są sprawdzonymi metodami, które przynoszą długotrwałe efekty.

Neuroatypowi w typowej pracy. Jak tworzyć włączające miejsce pracy — wskazówki dla pracodawców 

Każda osoba neuroatypowa jest inna. Miewamy osobliwe potrzeby i wyrażamy siebie w zróżnicowany sposób. O tym, jak tworzyć włączające miejsce pracy, mówi Ela Bonda — Prezeska Stowarzyszenia Bliżej ADHD, dyrektorka ds. różnorodności i włączania.

Sport tylko w weekendy? Badanie dowodzi, że „weekendowa” aktywność również przynosi efekty!

Naukowcy przeprowadzili badania, w których porównali różne wzorce aktywności fizycznej. Wyniki dają nadzieję, że czas poświęcony na sport jedynie w weekendy, może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Zaburzenia odżywiania: anoreksja i bulimia w kontekście społecznym i psychologicznym. Kampania społeczna „Dieta NieŻycia”

Osoby z zaburzeniami odżywiania zmagają się wieloma negatywnymi konsekwencjami zarówno psychicznymi, jak i fizycznymi. “Część z nich umiera w wyniku powikłań somatycznych lub samobójstwa” – mówi Karolina Otwinowska, psycholog i psychodietetyk, założycielka Fundacji Głód(nie)Nażarty.

Pies a zdrowie psychiczne – korzyści z pomocy psiego terapeuty

Psy, które od lat towarzyszą ludziom, mogą pełnić funkcję terapeutów. Badania dowodzą, że posiadanie psa korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne i emocjonalne właścicieli.

Kongres dla rodziców dzieci z ADHD – ADHD Parenting Summit

W dniach 9-11 września 2024 r. odbędzie się kongres...

Kwasy omega-3 mogą pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera

Ostatnie badania sugerują, że suplementacja olejem rybim (kwasami omega-3) może spowolnić rozwój choroby Alzheimera u osób z wysokim ryzykiem genetycznym.

Zasoby

POPULARNE

Nawet niewielka ilość alkoholu jest szkodliwa dla serca

Lampka czerwonego wina do obiadu to element diety śródziemnomorskiej. Czy na pewno jest dobra na serce?

Waporyzacja  – zatrważające skutki dla zdrowia

Badanie dostarcza alarmujących danych liczbowych dotyczących waporyzacji i jej wpływu na zdrowie oddechowe i psychiczne.

10 naturalnych substancji i suplementów potwierdzonych naukowo, które przyczyniają się do zmniejszenia lęku

Stres nieustannie towarzyszy nam w codziennym życiu. Warto wiedzieć, co oprócz leków wspomaga jego redukcję.

Suplementacja witaminy D przyspiesza otępienie

Aktualne wytyczne mówią o zwiększonej suplementacji witaminy D u osób w podeszłym wieku. Jednak badanie naukowców z Tajwanu każe się zastanowić, czy nie należy zweryfikować tego zalecenia.

Marihuana a schizofrenia. Psychoza po konopiach?

Marihuana a schizofrenia to obszar badań, który przyciąga uwagę ze względu na powiązania między THC a chorobą psychiczną. Co mówią badania?