Kim jestem mobile

01

O mnie

Nazywam się Jarosław Jóźwiak, jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Wydział Lekarski) oraz Politechniki Warszawskiej (Wydział Chemii).  

Od wielu lat zajmuję się neurobiologią mózgu – z tym zagadnieniem związana jest moja praca naukowa, a uzyskiwane przeze mnie nagrody i publikacje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak Lancet, są dowodem na zaangażowanie w tę tematykę. 

W mojej praktyce lekarskiej zajmuję się przede wszystkim psychiatrią perinatalną i powszechnie występującymi obecnie zaburzeniami psychicznymi u osób młodych, tzn. zaburzeniami osobowości, ADHD, stanami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi. Przyjmuję pacjentki z depresją ciężarnych, oraz innymi zaburzeniami psychicznymi występującymi w czasie ciąży i połogu. 

Praktykuję podejście humanistyczne do leczenia, stanowiące tzw. trzecią siłę psychologii, po psychoanalizie i psychologii behawioralnej. Zgodnie z jej zasadami, uznaję, że w każdym człowieku jest ogromna siła, która pozwala mu, jeśli tylko jest on odpowiednio poinformowany, przejąć odpowiedzialność za swoje zdrowie psychiczne. Lekarz, zgodnie z nurtem psychiatrii humanistycznej, powinien wyjaśniać pacjentowi aktualny stan wiedzy na temat jego dolegliwości i pomagać w wyborze najlepszej terapii, a nie narzucać mu swoją wolę z pozycji eksperta.