W dniach 9-11 września 2024 r. odbędzie się kongres dla rodziców dzieci z ADHD – ADHD Parenting Summit. Wydarzenie skupia światowej sławy ekspertów w dziedzinie psychologii, edukacji i terapii zajęciowej. Dostarczą oni przełomowej wiedzy i praktycznych porad, które pomogą rodzicom w wychowywaniu dzieci z ADHD.
Wychowanie dzieci z ADHD
Wychowywanie dzieci z ADHD jest trudne. Tradycyjne techniki rodzicielskie, które powinny się sprawdzać (i które działają w przypadku typowych dzieci), nie są adekwatne do potrzeb dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Jako rodzic, możesz spędzić godziny na przeszukiwaniu internetu, szukając porad, często kończąc z nieprzydatnymi, a w najgorszym przypadku sprzecznymi informacjami.
Podczas kongresu ADHD Parenting Summit poznasz sposoby, jak zostać najlepszym rodzicem dla swojego dziecka z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej i deficytem uwagi.
Czytaj także: Leczeniem ADHD u dzieci powinni zajmować się głównie pediatrzy
ADHD Parenting Summit
Kongres gromadzi światowej sławy ekspertów w dziedzinie psychologii, edukacji i terapii zajęciowej. Podczas wydarzenia wskażą metody, w jaki sposób:
- poprawić uwagę i skupienia dziecka z ADHD,
- pokonywać wyzwania związane z wychowywaniem dzieci w erze cyfrowej,
- stawiać czoła trudnościom szkolnym i zwiększać potencjał edukacyjny,
- radzić sobie z napadami złości, wybuchami i innymi wyzwaniami behawioralnymi,
- skutecznie regulować emocje i zachowania dziecka z ADHD,
- tworzyć i utrzymywać rutynę, która wspiera rozwój mózgu i dobre samopoczucie dziecka.
Tych niezbędnych informacji nie można często znaleźć w książkach i kursach, ponieważ tak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat. Wiedza dotycząca ADHD stale ewoluuje.
Rejestracja na wydarzenia dostępna jest tutaj.
Kongres dla rodziców dzieci z ADHD – plan wydarzenia
ADHD Parenting Summit rozpoczyna się 9 września o godz. 15:00 czasu środkowoeuropejskiego.
Tworzenie rutyny i zarządzanie czasem dziecka z ADHD przed ekranem
Dzień pierwszy obejmuje zagadnienia dotyczące tworzenia rutyn i zarządzania czasem dziecka z ADHD, który spędza przed ekranem. Wykazano bowiem, że nadmierne korzystanie z ekranów nasila objawy ADHD. Ponieważ dzieci spędzają więcej czasu przed ekranami telefonów, tabletów czy laptopów, ich zdolność koncentracji staje się krótsza. Mają mniejsze zainteresowanie czynnościami i obowiązkami codziennego życia, a ich motywacja do nauki gwałtownie spada.
Istnieją również inne obawy związane z czasem spędzanym przed ekranem. Są nimi bezpieczeństwo w internecie, długoterminowy wpływ na rozwój dzieci i uzależnienie od ekranu.
Pierwszego dnia kongresu zapoznasz się z negatywnymi konsekwencjami nadmiernego korzystania z ekranu przez dzieci z ADHD. Dowiesz się również, jak pomóc im rozwinąć zdrowe nawyki związane z czasem spędzanym przed ekranem, chronić je przed zagrożeniami online i wykorzystywać technologię, aby wspierać rozwój Twojego dziecka.
Czytaj także: Rutyna w domu zmniejsza nasilenie objawów ADHD u nastolatków
Koncentracja dzieci z ADHD – obowiązki domowe i produktywność
Podczas drugiego dnia wydarzenia, wykłady skupią się na kwestiach koncentracji, praca domowych i produktywność dziec, które mają ADHD. Godzina 15:00 czasu środkowoeuropejskiego pozostaje bez zmian.
Dzieci z ADHD mają krótszy czas koncentracji niż inne dzieci. Łatwiej się rozpraszają i trudno im utrzymać uwagę przez dłuższy czas. Prowadzi to do problemów podczas zajęć i w domu związanych z pracą domową i nauką.
Na kongresie edukatorzy i specjaliści ds. rozwoju dzieci podzielą się metodami i strategiami przyjaznymi dla ADHD w codziennych obowiązkach.
Rodzice będą mieć okazję dowiedzieć się, jak motywować oraz angażować swoje dziecko do obowiązków domowych. Pomóc mu poprawić koncentrację i również zwiększyć jego uwagę, aby skierować je na ścieżkę do sukcesu w nauce.
Czytaj także: Dzieci w spektrum autyzmu i ADHD częściej doświadczają przemocy ze strony rówieśników
Radzenie sobie z emocjami i napadami złości dziecka
Dzień trzeci obejmie zagadnienia związane z radzeniem sobie z emocjami i napadami złości dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.
Ze względu na swój wyjątkowy model mózgu dzieci z ADHD mają wyjątkowo krótki lont. Szybciej tracą cierpliwość, są bardziej impulsywne i niespokojne. Stanowi to szczególne wyzwanie dla rodziców i nauczycieli, którzy nie potrafią sprawić, by dzieci słuchały, stosując tradycyjne strategie wychowawcze.
Ostatniego dnia kongresu eksperci wyjaśnią, w jaki sposób ADHD wpływa na regulację emocji i kontrolę impulsów. Zaprezentują również strategie wychowawcze dostosowane do wychowywania dzieci z ADHD. Te pomogą dzieciom radzić sobie z impulsywnymi zachowaniami i wybuchami emocji.
Czytaj także: Metylofenidat poprawia labilność emocjonalną dzieci z ADHD
Wsparcie dziecka z ADHD – wyzwanie dla rodziców
Im wcześniej rodzice nauczą się wspierać swoje dziecko z ADHD, tym większe będą ich szanse na radzenie sobie z jego objawami i minimalizowanie długoterminowych problemów.
Stąd wiodący eksperci podzielą się praktycznymi spostrzeżeniami na temat radzenia sobie ze złożonością rodzicielstwa ADHD. Uczestnicy otrzymają sprawdzone w boju wskazówki pochodzące bezpośrednio od autorów bestsellerów, mówców, psychologów, neurobiologów i trenerów. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak przekształcać wyzwania związane z ADHD w możliwości.
Jeśli Twoje dziecko ma ADHD, kluczem jest, by nadać priorytet zdrowiu psychicznemu i emocjonalnemu Twojej rodziny. Kongres ma na celu wzmocnić pewność rodziców dzieci, które mają ADHD. Dzięki najważniejszym informacjom rodzice będą mogli z nadzieją patrzyć na przyszłość swojej rodziny i mieć narzędzia, by stale wpływać na jej rozwój.