czwartek, 22 lutego, 2024

Testy na COVID-19 u rodzących w Nowym Jorku

W związku z panującą pandemią wirusa COVID-19 rodzą się pytania dotyczące wpływu wirusa na kobietę w ciąży, a także przebieg porodu. W pracy opublikowanej kilka dni temu w The New England Journal of Medicine autorzy testowali w kierunku COVID-19 wszystkie kobiety przyjmowane do szpitala położniczego w Nowym Jorku.

W sumie przetestowano 214 kobiet, pobierając im wymaz z gardła i wykonując reakcję PCR (wykrywającą materiał genetyczny wirusa). Cztery kobiety miały gorączkę i inne objawy zakażenia COVID-19, w ich przypadku test miał wynik pozytywny. Wśród 210 pozostałych kobiet (bez objawów), wirusa wykryto w 29 przypadkach. Oznacza to, że u 87,9% (29 z 33 pozytywnych) objawy infekcji nie pojawiły się.

Jarosław Jóźwiak
Jarosław Jóźwiak
Dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak jest lekarzem psychiatrą specjalizującym się w tematyce ADHD i psychiatrii perinatologicznej, laureatem wielu nagród naukowych m.in. Premiera RP, Polskiej Akademii Nauk, Ministra Zdrowia. Jest współzałożycielem i Dyrektorem Medycznym klinik ALMA Centrum Terapii Kobiety i Dziecka. Jego zainteresowania naukowe dotyczą neurobiologii, chorób psychiatrycznych i neurologicznych.

powiązane artykuły

12,870FaniLubię
1,473ObserwującyObserwuj
18,800SubskrybującySubskrybuj

Popularne artykuły