piątek, 24 marca, 2023

Kwestionariusz Zaburzeń Nastroju (MDQ)

Kwestionariusz Zaburzeń Nastroju służy do badań przesiewowych w kierunku choroby dwubiegunowej. Nie zastępuje badania lekarskiego, ale pozwala na szybką ocenę, czy dana osoba może borykać się z ChAD i wymaga pogłębionej analizy.

Dokładniejszą diagnostykę przeprowadzamy u osób, które zaznaczyły co najmniej 7 odpowiedzi pozytywnych w pkt 1 oraz u których wpływ objawów na poziom funkcjonowania był umiarkowany lub duży.

Kwestionariusz wykonujemy przynajmniej raz w okresie ciąży oraz przynajmniej raz po urodzeniu dziecka. Można go także stosować do monitorowania objawów w czasie farmakoterapii.

Jarosław Jóźwiak
Jarosław Jóźwiak
Dr hab. n. med. Jarosław Jóźwiak jest lekarzem psychiatrą specjalizującym się w tematyce ADHD i psychiatrii perinatologicznej, laureatem wielu nagród naukowych m.in. Premiera RP, Polskiej Akademii Nauk, Ministra Zdrowia. Jest współzałożycielem i Dyrektorem Medycznym klinik ALMA Centrum Terapii Kobiety i Dziecka. Jego zainteresowania naukowe dotyczą neurobiologii, chorób psychiatrycznych i neurologicznych.

powiązane artykuły

5,734FaniLubię
1,480ObserwującyObserwuj
3,860SubskrybującySubskrybuj

Popularne artykuły

%d bloggers like this: