środa, 21 lutego, 2024

Neurofeeback – czym jest i kiedy po niego sięgnąć?

Nasz mózg posiada niesamowitą zdolność do dostosowywania się do zmieniających się warunków – jest… plastyczny! Dzięki temu możemy go trenować i przywracać pierwotne funkcje uszkodzonym obszarom. Jak? Dzięki terapii wykorzystującej NEUROFEEDBACK. 

Co to takiego?

To bezinwazyjna i bezbolesna technika treningu mózgu. Biofeedback to biologiczne sprzężenie zwrotne, dostarczające człowiekowi informacji zwrotnej (feedback) o zmianach w jego mózgu. Dzięki temu pacjent wie, kiedy wzrasta aktywność w danym pasie fal mózgowych, a kiedy przeważają te niepożądane. W efekcie możemy nauczyć się reakcji swojego mózgu i usprawnić jego pracę, aby funkcjonował bardziej efektywnie.

Dla kogo?

Neurofeedback daje szerokie możliwości terapeutyczne. Jest szczególnie polecany pacjentom cierpiącym na depresję, stany lekowe, nerwice, zaburzenia snu, ADHD, napady paniki, migreny, zaburzenia koncentracji, uwagi i pamięci.

Zapisy

Już od marca możecie skorzystać z neurofeedbacku w naszym centrum – spotkania terapeutyczne prowadzą mgr Monika Waligórska oraz mgr Gabriel Skorupa.

mgr Aleksandra Kaczmarek

powiązane artykuły

12,853FaniLubię
1,473ObserwującyObserwuj
18,700SubskrybującySubskrybuj

Popularne artykuły